Články na mém blogu

V důsledku padělání šperků, hodinek, kabelek a zavazadel přijdou firmy z EU ročně o 3,5 miliardy € .

V důsledku padělání šperků, hodinek, kabelek a zavazadel přijdou firmy z EU ročně o 3,5 miliardy € a zhruba o 27 000 pracovních míst. To je závěr studie, kterou zveřejnilo Evropské středisko pro sledování porušování práv duševního vlastnictví.

Možnost ochrany zboží celní správou

Celní správa České republiky má prostřednictvím svých celních úřadů několik pravomocí při ochraně duševního vlastnictví.

Základní právo majitele ochranné známky

Majitel ochranné známky prokazuje svá práva osvědčením o zápisu ochranné známky nebo výpisem z rejstříku ochranných známek.

Nejdražší módní značka světa - Louis Vuitton

Nejslavnější výrobce luxusních kabelek a doplňků na světě má již 161-letou tradici. Společnost založená v roce 1854 se specializuje také na boty, hodinky, šperky, doplňky, sluneční brýle a knihy.

Stojí za to uvažovat o registraci ochranné známky v Evropské unii?

Pokud se v současnosti zabýváte exportem nebo máte v úmyslu se jím zabývat v blízké budoucnosti, registraci jednoznačně doporučuji. Export výrobků, které budou označeny výraznou ochrannou známkou, pomůže daným spotřebitelům lépe si tyto...

Která značka vládne světu?

Znovu po roce se značka Apple vrátila do čela nejcennějších značek na světě, který sestavuje výzkumná agentura Millward Brown (BrandZ  Top 100).

Funkce ochranné známky

Ochranná známka plní roli několika funkcí. Zřejmě tou nejdůležitější bývá označována rozlišovací funkce, která je už od prvopočátků pevně spjatá s označením výrobků.

Co je to ochranná známka?

Ochrannou známkou mohou být pouze označení, které je možné graficky znázornit a je schopné rozlišovat výrobky nebo služby, na nichž se může objevovat, od jiných stejných výrobků nebo služeb na trhu. Není tedy možné, aby ochranná známka existovala...

Kontakt


Ing. Yveta Janásová Winklerová
Kancelář: Mojmírovo náměstí 2993/13, 612 00 Brno
tel.: +420 602 288 831, e-mail: yveta@janasova.cz

© 2018 Yveta Janásová